Одржано предавање на тему „Видовдан у српској историји“

Угледни београдски историчар Дејан Ристић упознао је у Шамцу модричку и шамачку публику о значају Видовдана и указао на неколико важних историјских чињеница о овом празнику и битци на Косову.

Ристић, који је и вршилац дужности директора Музеја жртава геноцида у Београду, скренуо је пажњу на значај дјеловања Музеја и позвао све грађане да попуне формулар на сајту те установе да би била идентификована сва лица која су страдала током Другог свјетског рата.

Предавање „Видовдан у српској историји“ организовао је Клуб историчара „Посавина“ из Шамца, у сарадњи са општином Модрича, модричким Српским културним центром, Културно-умјетничким друштвом Модрича, општином Шамац и шамачким Центром за културу.
Предавање је одржано у галерији Центра за културу.