Pretraga

U Donjoj Crkvini služen pomen za poginule borce VRS

U Donjoj Crkvini kod Šamca je služen parastos za 16 boraca poginulih u Narodnooslobodilačkom ratu od 1942. do 1945. godine, kao i za 10 boraca i tri civila koji su stradali u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Predsjednik Skupštine opštine Šamac Simo Varadinović rekao je da se i ove godine, kao i prethodnih, u prvu nedjelјu po Petrovdanu služi parastos, te da je teško naći riječi utjehe koje bi umanjile bol za gubitkom poginulih boraca njihovim članovima porodica.

"Najmanje što možemo učiniti je da se na ovaj dan okuplјamo u što većem broju i odamo počast našim junacima koji su život dali za Republiku Srpsku. Zadatak svih nivoa vlasti je da daju maksimum na pobolјšanju statusa porodica poginulih boraca, ratnih vojnih invalida i demobilisanih boraca", rekao je Varadinović.

Predsjednik Boračke organizacije Šamac Radovan Zoranović rekao je da su žrtve iz Crkvine dale nemjerlјiv doprinos za Republiku Srpsku i da zato ne smiju biti zaboravlјene.
"Na nama je, kao i na budućim generacijama, da se staramo da njihova djela ostanu urezana u našoj istoriji", naveo je Zoranović.

Parastos u Donjoj Crkvini služio je sveštenik Bojan Lazić, a vijence su položili predstavnici porodica poginulih, mjesne boračke organizacije i opštinske vlasti.

Organizatori su Boračka organizacija Šamac i Mjesna boračka organizacija Donja Crkvina.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista