Парастос погинулим борцима у Крушковом Пољу (ФОТО)

У шамачкој Мјесној заједници Крушково Поље поред споменика палим борцима је служен помен за 14 погинулих бораца Војске Републике Српске и три цивилне жртве рата одбрамбено-отаџбинског рата, прислужене свијеће и положени вијенци.
Парастос је служио крушковачки свештеник Николај Тодоровић.

Начелник шамачког Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић рекла је да су се окупили да одају почаст српским војницима који су погинули у одбрамбено-отаџбинском рату.
"Оно што је основни задатак свих нас је да не заборавимо жртву коју су они поднијели за слободу Републике Српске и дали оно највише што су имали - своје животе. Не смијемо да заборавимо и њихове породице, којима је то ненадокнадив губитак", рекла је Михаљчићева.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић истакао је да на овај начин оживљавају успомене на своје саборце и тешко вријеме које су прошли, бранећи Републику Српску.
"Једино на тај начин ћемо одужити свој дуг према онима који су својом крвљу бранили слободу и ове просторе", рекао је Зорановић.
Вијенце и цвијеће положили су чланови породица погинулих бораца, представници општинске и мјесне Борачке организације, мјесне заједнице Крушково Поље, општине Шамац и други.
Парастосу је, осим породица погинулих мјештана присуствовала и потпредсједник Скупштине општине Шамац Јадранка Ђукић.