Дани отворених врата - могућност вакцинације без најаве

На данашњем састанку Штаба за ванредне ситуације општине Шамац, анализирајући тренутну епидемиолошку ситуацију констатовано је да тренутна ситуација на подручју општине Шамац није задовољавајућа, имајући у виду да је број обољелих од Корона вируса на подручју општине Шамац у порасту.
Закључно са данашњим даном регистрована су укупно 43 лица којима је потврђен налаз на корона вирус а 113 лица се налази у кућној изолацији.

Начелник општине Ђорђе Милићевић, апеловао је  да грађани поштују све епидемиолошке мјере, како би заштитили себе и друге од Корона вируса.
„На сједници смо донијели  Закључак да се организује Дан отворених врата како би грађанима пружили прилику да се сви вакцинишу, без претходне најаве“, изјавио је Милићевић.
Директор Дома здравља, епидемиолог Јован Живковић рекао је да епидемиолошка ситуација није задовољавајућа  на подручју општине Шамац, као и у цијелој РС и те да је број обољелих лица као и оних који се налазе у кућној изолацију у порасту.
Он је додао да је број заражених значајан уколико се има у виду чињеница да прије мјесец дана на овом подручју није било заражених лица нити лица у изолацији али да је такав тренд и очекиван како на подручју општине Шамац тако и у цијелој Републици Српској.

„Клиничка слика заражених је у зависности од организма пацијента, они који су старији имају углавном теже клиничке слике са упалом плућа, неколико лица је у болници у озбиљном здравственом стању, а неки су и на респираторима. Проблем је у томе што већина тих лица невакцинисана и апелујемо да се прибјегне тој методи као најбољој превенцији“, каже Живковић.
Живковић је подсјетио да је првом дозом вакцине вакцинисано 3.209 лица, док је са двије дозе вакцинисано 1.960 лица.
Дан отворених врата најављен је за уторак 07.09.2021. г у просторијама Дома здравља Шамац у временском интервалу од 9:00 до 14:00 часова, а грађанима ће бити  доступне вакцине „Синофарм“ и „Астра зенека“.