Почела школска година за око 1.300 основаца и средњошколаца

У четири основне школе и Средњој школи „Никола Тесла“ на шамачком подручју почела је настава за око 1.300 ученика, од којих 376 у Средњој и 884 у основним школама, међу којима је 92 првачића у основним школама Шамцу, Црквини, Горњој Слатини и Обудовцу и 108 ученика Средње школе уписаних у први разред.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истакао да је већ пету годину заредом први дан у основној школи у Шамцу.

Милићевић је истакао да је Општинска управа Шамац у контексту свих мјера једнократно исплатила по 150 КМ сваком првачићу, док је протекле четири године то било по 100 КМ.
„Општина Шамац помаже првачиће у оквиру пронаталитетне политике и сваку породицу са четворо и више дјеце сваки мјесец са 150 КМ, а суфинансира и дио трошкова превоза ученика основних школа иако то није законска обавеза и једно полугодиште плаћа превоз средњошколцима“, каже Милићевић додајући да су све мјере у циљу да се ублажи лоша демографска слика у Шамцу иако је то тако и у цијелој РС.

Он каже да му је јако битно да ова школска година прође у најбољем реду имајући у виду епидемиолошку ситуиацију која се мијења, те позвао просвјетне раднике и родитеље дјеце да се вакцинишу како би безбједност младости и дјеце била на завидном нивоу.
Директор Основне школе у Шамцу Свјетлана Ђурић каже да су у школу у Шамцу уписали 40 првачића све је спремно, просторије, кадровски оспособљени и све остало, тако да са нестрпљењем ишчекују наставак рада у школама.
У Основној школи у Обудовцу уписано је 20 првачића, а првачиће у овој школи посјетила је начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић.

Начелница Одјељења за просторно уређење и стамбено – комуналне послове Ведрана Михаљчић посјетила је првачиће у основној школи у Горњој Слатини гдје је уписано 14 првачића.

У основној школи „Србија“ у Црквини уписано је 18 првачића, а ову школу данас је посјетио предсједник Скупштине Симо Варадиновић.