Састанак начелника општине са градоначелницима Славонског Шамца и Жупање

Код начелника општине Шамац Ђорђа Милићевића данас су у посјети боравили начелници општина Славонски Шамац и Жупања из Републике Хрватске, а тема разговора била је  заједничка сарадња у будућем Јавном позиву прекограничне сарадње у оквиру ЕУ.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да је ово први заједнички састанак са градоначелником општине Жупања, а све у контексту наставка сарадње и повезања са сусједним општинама  у Републици Хрватској у циљу изналажења одређених области гдје имају заједнички интерес обе стране, те да је недавно успостављена сарадња са општинама Окучани и Славонски Шамац.
„Једна од првих тема која се сама по себи намеће, а интерес је обе стране општина из РС односно, БиХ и Републике Хрватске јесте сарадња у будућем Јавном позиву прекограничне сарадње. Разговарали смо о разним начинима сарадње града Жупање и општине Шамац и оно што смо заједнички констатовали је да ће тимови из Шамца, Жупање, Славонског Шамца и Окучана са којима смо већ успоставили сарадњу заједнички у наредна два три мјесеца радити на идејним рјешењима за пројекте из области привреде, туризма са којим би евентуално аплицирали заједнички на фондове прекограничне сарадње у оквиру ЕУ“, каже Милићевић.

Градоначелник  Жупање Дамир Јузбашић каже да сарадња може бити плодна, гледаће шта ће се отварати кроз ЕУ и заједно планирати.
„У првом реду то ће бити привредна активност и сарадња на том пољу, ако је могуће и кроз туризам екологију итд. фокус ће бити што је приоритет граду Жупањи и вјерујем и овдје отварање радних мјеста отварање пословнх зона“, каже Јузбашић.
Он је додао да сама порука да су једни од других удаљени 30 километара и да су данас овдје је први корак који ће сигурно уродити плодом.