Завршена санација крова на Дому културе у Корници

У повратничкој Мјесној заједници Корница данас је извршена примопредаја завршеног пројекта „Санације Дома културе“ гдје је урађена санација крова.
Вриједност пројекта је 27.000 КМ од чега је општина Шамац учествовала са 7.000 КМ, а Фонд за повратак са око 20.000 КМ.

Директор Фонда за повратак у БиХ Бојан Нинковић каже да је у име Фонда   задовољан завршетком, те да је Фонд финансијска институција у БиХ која је задужена за благовремено финансирање пројеката из удружених средства и других пројеката које одобри Комисија за избјегла и расељена лица.
„Удружена средства, то значи на нивоу БиХ се у Фонд за повратак удружују средства од стране Влада ентитета, Владе РС, Владе ФБИХ и Владе  Брчко дисктрикта. Комисија доноси одлуку и распоређује та средства за све општине у БиХ. До сада смо са општином Шамац имали добру сарадњу, а надам се и у будућем периоду. Фонд остаје на услузи и на испомоћи општини Шамац као и осталим општинама“, каже Нинковић.

Замјеник начелника општине Шамац Ђуро Ивановић истиче да је завршен пројекат у једној од осам повратничких Мјесних заједница, те да је циљ да све повратничке мјесне заједнице добију адекватан простор за друштвени културни и забавни живот.