У Писарима служен помен за 16 бораца и двије цивилне жртве рата (ФОТО)

Код Спомен-капеле у Писарима код Шамца служен је парастос за 16 погинулих припадника Војске Републике Српске и двије цивилне жртве одбрамбено-отаџбинског рата.
Предсједник општинске Борачке организације Радован Зорановић рекао је да су данас одали почаст онима који су дали оно највредније за одбрану Републике Српске и да би се у њој живјело у слободи.

Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић рекла је да млађим генерацијама треба говорити о жртвама датим за одбрану Републике Српске, јер су оне уграђене у њене темеље.
"Они  не смију бити заборављени. У слободи коју су они извојевали ми данас живимо и зато треба да нас увијек овај и сви дани подсјећају на жртву коју су они дали", истакла је Михаљчићева.
Парастосу су присуствовали чланови породица погинулих бораца, представници општинске Борачке организације, мјештани Писара, испред општине начелник за пивреду и инспекцијске послове Предраг Недић и мјештани околних мјесних заједница.