Сјећање на команданта седмог батаљона Друге посавске бригаде (ФОТО)

На мјесном гробљу у Шкарићу, код Шамца, служен је парастос команданту Седмог батаљона Друге посавске бригаде Војске Републике Српске (ВРС) Милошу Богдановићу, који је погинуо у Лаништима, код Брчког, прије 29 година.
Потпредсједник Скупштине општине Шамац Јадранка Ђукић која је присуствовала помену рекла је да су се сакупили да изразе поштовање и одају почаст погинулом команданту Седмог батаљона Друге посавске бригаде Милошу Богдановићу.

„Сваке године се окупљамо на овај тужни дан свјесни његове жртве и жртава свих оних који су дали живот да ми живимо у слободи“, каже Ђукићева.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да је Богдановић дао живот за слободу и Републику Српску.
„Никада не смијемо заборавити жртву коју су наши борци дали. Морамо са поштовањем да их се сјећамо, одајемо пошту и бринемо о породицама погинулих, као и о преживјелим борцима“, рекао је Зорановић.
Он је истакао да се, према одлуци Борачке организације Републике Српске, посебни парастоси служе погинулим командантима, међу којима је Милош Богдановић са овог подручја.
Вијенце су положили чланови породице Богдановић, представници општинске Борачке организације и мјесне заједнице Шкарић, те представници општине.
Командант Седмог батаљона Друге посавске бригаде ВРС Милош Богдановић погинуо је у 35. години у Лаништима, код Брчког. Иза себе је оставио супругу и двоје дјеце.