Sjećanje na komandanta sedmog batalјona Druge posavske brigade (FOTO)

Na mjesnom groblјu u Škariću, kod Šamca, služen je parastos komandantu Sedmog batalјona Druge posavske brigade Vojske Republike Srpske (VRS) Milošu Bogdanoviću, koji je poginuo u Laništima, kod Brčkog, prije 29 godina.
Potpredsjednik Skupštine opštine Šamac Jadranka Đukić koja je prisustvovala pomenu rekla je da su se sakupili da izraze poštovanje i odaju počast poginulom komandantu Sedmog batalјona Druge posavske brigade Milošu Bogdanoviću.

„Svake godine se okuplјamo na ovaj tužni dan svjesni njegove žrtve i žrtava svih onih koji su dali život da mi živimo u slobodi“, kaže Đukićeva.
Predsjednik Boračke organizacije Šamac Radovan Zoranović rekao je da je Bogdanović dao život za slobodu i Republiku Srpsku.
„Nikada ne smijemo zaboraviti žrtvu koju su naši borci dali. Moramo sa poštovanjem da ih se sjećamo, odajemo poštu i brinemo o porodicama poginulih, kao i o preživjelim borcima“, rekao je Zoranović.
On je istakao da se, prema odluci Boračke organizacije Republike Srpske, posebni parastosi služe poginulim komandantima, među kojima je Miloš Bogdanović sa ovog područja.
Vijence su položili članovi porodice Bogdanović, predstavnici opštinske Boračke organizacije i mjesne zajednice Škarić, te predstavnici opštine.
Komandant Sedmog batalјona Druge posavske brigade VRS Miloš Bogdanović poginuo je u 35. godini u Laništima, kod Brčkog. Iza sebe je ostavio suprugu i dvoje djece.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista