Међународно такмичење у дисциплини вараличарење „Сава 2021“ (ФОТО)

У организацији Спортског риболовног друштва на кеју на ријеци Сави у Шамцу је одржано пето Међународно такмичење у пецању варалицом,  хуманитарног је  карактера, а учешће је узело 105  такмичара - риболоваца из Македоније, Србије, Хрватске, БиХ и РС.
Дио прикупљених средства биће усмјерен  за лијечење риволовца из Зенице Муамера Тутњића и Удружењу грађана за помоћ лицима са посебним потребама из Шамца.

Манифестацију је отворио предсједник Скупштине општине Симо Варадиновић, пожелио учесницима пуно спортске среће истакавши да је ово један од начина да се промовишу ријеке Сава и Босна и љепоте овог дијела Посавине.
„Ово је значајно такмичење, јер на овај начин промовишемо општину и наше ријеке. Обзиром на награде и број учесника који је узео учешће послата је порука кроз дружење и риболов ујединили смо и разичита мишљења“, каже Варадиновић додајући да ће општина Шамац и наредних година бити један од покровитеља.
Бојан Овничевић из Шамца члан УО рибиоловачког друштва „Шамац“ истакао је да су се по правилима спортског риболовног друштва „упецај и пусти“  бодовали улови сома, смуђа, штуке и клена, а побједио је највећи улов сома 72 сантиметра дужине кога су пратили друго и треће мјесто улови смуђа.
Прво мјесто освојио је Бојан Панић из Модриче, док је друго и треће мјесто припало Фаику Омеровићу из Бановића и Предрагу Ђурићу из Шамца.
Они су освојили пехаре и вриједне поклоне неопходне за риболов.

Првонаграђени Бојан Панић из Модриче из Спортског риболовног друштва „Оптима“ Модрича остварио је улов сома од 70 сантиметара дужине.
„Имам 36 година а пецањем се бавим од своје девете године. Рођен сам поред ријеке Босне у селу Ботајици, користим сваки слободан тренутак да пецам. Највећи трофеј у пецању у мом животу који сам постигао је улов сома од 35 килограма. Овакав спорт и ово данашње дружење требало би да заживи у свакој општини и да се састајемо и дружимо“, каже Панић.
За све учеснике у риболову и госте приређен је на кеју доручак, ручак, торте и освјежење.
Такмичење је одржано у организацији Спортског риболовног друштва из Шамца.