Потписани Уговори са невладиним организацијама за средства по Јавном позиву

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић данас је потписао Уговоре са шест  невладиних организација  о добијању финансијских средстава  за пројекте које ће у оквиру својих активности реализовати у наредном периоду  што ће ићи у корист не само члановима удружења, него и свим становницима Шамца.

Он је додао да износ од 11.000 КМ који је подијељен на невладина удружења у Шамцу нису једина средства која се невладином сектору додјељују, него само један дио средстава које расписијују по основу Јавног позива за конкретне пројекте,  док њихово функционисање и текући рад додатно финансирају из Буџета тако да износ средстава предвиђен за невладин сектор  на годишњем новоу износи око 20.000 КМ.
„Имајући у виду величину општине невладин сектор на овом подручју игра проактивну улогу  организујући низ манифестација на  корист грађана“, каже Милићевић.
Он је нагласио да је  у посљедњих пет година ниво културних дешавања подигнут на значајно виши ниво, зашта је поред невладиног  сектора заслужан и новоформирани „Центар за културу“ који организује низ културних спортских  манифестацја кроз манифестације „Шамачко љето“,  али и кроз „Зимску чаролију на ушћу“, кроз обиљежавање значајних датума у историји.

Предсједник Клуба историчара „Посавина“ Маја Видовић је рекла да ће донацијом од општине Шамац у покрити трошкове пројекта „Наша мисао два“, а  то је гласник клуба историчара  који се баве изучивањем прошлости не само територије  Шамца, него иначе простора Посавине.
Предсједник КУД „Црквина“ из Црквине Драгица Маринковић истакла је да ће средства којa су добили по Јавном позиву за пројекат „Највеће богатство једног народа – дјеца“ усмјерити на даљи развој овог друштва, побољшати услове рада, ношње.

Подсјећамо, средства по Јавном позиву су још добили и потписали уговоре, Ловачко удружење „Фазан“ за пројекат „Едукација младих ловаца у храњењу и заштити дивљачи“, Удржење жена „Иванин златни вез“ „Шта нам могу године кад је срце младо“, Плесни клуб Принцесс Шамац za пројекат Плесним активностима до манифестације „Први светосавски бал у Шамцу“, СПКД „Просвјета“ Обудовац за пројекат „11.Међународна смотра фолклора МЕСФО“.