Pretraga

Potpisani Ugovori sa nevladinim organizacijama za sredstva po Javnom pozivu

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević danas je potpisao Ugovore sa šest  nevladinih organizacija  o dobijanju finansijskih sredstava  za projekte koje će u okviru svojih aktivnosti realizovati u narednom periodu  što će ići u korist ne samo članovima udruženja, nego i svim stanovnicima Šamca.

On je dodao da iznos od 11.000 KM koji je podijelјen na nevladina udruženja u Šamcu nisu jedina sredstva koja se nevladinom sektoru dodjelјuju, nego samo jedan dio sredstava koje raspisijuju po osnovu Javnog poziva za konkretne projekte,  dok njihovo funkcionisanje i tekući rad dodatno finansiraju iz Budžeta tako da iznos sredstava predviđen za nevladin sektor  na godišnjem novou iznosi oko 20.000 KM.
„Imajući u vidu veličinu opštine nevladin sektor na ovom području igra proaktivnu ulogu  organizujući niz manifestacija na  korist građana“, kaže Milićević.
On je naglasio da je  u poslјednjih pet godina nivo kulturnih dešavanja podignut na značajno viši nivo, zašta je pored nevladinog  sektora zaslužan i novoformirani „Centar za kulturu“ koji organizuje niz kulturnih sportskih  manifestacja kroz manifestacije „Šamačko lјeto“,  ali i kroz „Zimsku čaroliju na ušću“, kroz obilјežavanje značajnih datuma u istoriji.

Predsjednik Kluba istoričara „Posavina“ Maja Vidović je rekla da će donacijom od opštine Šamac u pokriti troškove projekta „Naša misao dva“, a  to je glasnik kluba istoričara  koji se bave izučivanjem prošlosti ne samo teritorije  Šamca, nego inače prostora Posavine.
Predsjednik KUD „Crkvina“ iz Crkvine Dragica Marinković istakla je da će sredstva koja su dobili po Javnom pozivu za projekat „Najveće bogatstvo jednog naroda – djeca“ usmjeriti na dalјi razvoj ovog društva, pobolјšati uslove rada, nošnje.

Podsjećamo, sredstva po Javnom pozivu su još dobili i potpisali ugovore, Lovačko udruženje „Fazan“ za projekat „Edukacija mladih lovaca u hranjenju i zaštiti divlјači“, Udrženje žena „Ivanin zlatni vez“ „Šta nam mogu godine kad je srce mlado“, Plesni klub Princess Šamac za projekat Plesnim aktivnostima do manifestacije „Prvi svetosavski bal u Šamcu“, SPKD „Prosvjeta“ Obudovac za projekat „11.Međunarodna smotra folklora MESFO“.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista