Pretraga

Obilјežen Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave

Na zajedničkom sastanku predstavnika političkih partija koje djeluju na šamačkom području, a u organizaciji šamačke parohije u sali parohijskog doma crkve Svetog Velikomučenika Dimitrija je obilјežen Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionane zastave i data simbolika ovom danu, a učesnici smatraju da svi trebaju iz svog domena da daju doprinos  i pomognu šamačku parohiju i opštinu Šamac. Sastanku su prisustvovali predsjednici opštinskih odbora SDS, SNSD, SP Srpske i PDP.

U Obudovcu kod Šamca je služen parastos za 100 srpskih dobrovolјaca, učesnika proboja Solunskog fronta sa područja opštine Šamac, kao i za 18 poginulih i umrlih pripadnika rezervnog sastava JNA koji su bili začetnici odbrane srpskog živlјa na prostoru od Modriče do Brčkog.
Parastos je služen povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koji zajednički obilјežavaju Srbija i Republika Srpska, kao i 30 godina od mobilizacije prve grupe rezervnog sastava JNA.

Predsjednik Boračke organizacije Šamac Radovan Zoranović rekao je da žrtve nikada ne smiju biti zaboravlјene, te da mladim naraštajima stalno treba govoriti i podsjećati ih na žrtve koje su date.
Pomen su služili sveštenici obudovačkog hrama u prisustvu predstavnika lokalne vlasti, boračke organizacije, demobilisanih boraca, kao i potomaka solunskih dobrovolјaca.
Pored  ostalih vjence na spomenike u Obudovcu palim borcima na Solunskom frontu položili su predstavnici Kluba istoričara “Posavina.

Svetlana Pavlović, dipl.žurnalista