Посјета потпредсједника Републике Српске Јосипа Јерковића општини Шамац

Потпредсједник РС Јосип Јерковић рекао је након састанка са начелником општине Шамац Ђорђем Милићевићем да ће сваки пројекат са којим буде аплицирала општина Шамац настојати подржати он лично.
Јерковић је рекао новинарима да су разговарали о реализованим и будућим пројектима, те да су доста пројеката помагали кроз Министарство за избјегла и расељена лица РС, а изразио је спремност да подржи и два пројекта у двије мјесне заједнице на овом подручју Ново село и Засавица, а ради се о проширењу водоводне мреже.

Он каже да су у пријатељској посјети општини Шамац, а долазе ради повратаника који су се вратили назад којима треба помоћи како би наставили радити у тешком времену када је дошло вријеме да донатора има све мање за обнову ратом порушених кућа.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да је сарадња са потпредсједником РС и генерално са хрватском коалицијом свих пет година на високом нивоу гдје имају континуитет сарадње, те да када је ријеч о пројектима Секретаријата, Владе РС или Фонду за повратак о нивоу БиХ свих пет година редовна стизала средства на ово подручје.
Он је подсјетио да су прије мјесец дана реализовали пројекат санације друштвеног дома у повратничкој мјесној заједници Корница вриједности око 27.000 КМ гдје су учествовали фонд за повратак 20.000 и 7.000 општина Шамац.
Милићевић каже да му је драго што овдје начелник општине Брода јер је проблематика повратника готово иста на овом подручју Посавине, Брода, Шамца, Модриче и Вукосавља.
„Разговарали смо о одређеном дијелу пројеката који је овдје невладин сектор из области повратничке популације аплицирао према Секретаријату, а још немамо коначног одговора и с друге стране шта су наша интересовања локалне самоуправе када је ријеч о наредном периоду“, каже Милићевић додајући да им је у плану у наредном периоду реализовати два пројекта проширења водоводне мреже у Новом селу и Засавици где очекује подршку Секретаријата, један дио би обезбиједила општина Шамац, а види и спремност становника мјесних заједница да учествују.