У Обудовцу одржана међународна смотра фолклора „МЕСФО 2021“

Међународна смотра фолклора у Обудовцу окупила је више од 200 учесника из Републике Српске, Федерације БиХ, БиХ и Србије с циљем се повежу културно-умјетничка друштва која чувају традицију својих крајева.
Кореографијама и играма из свог краја представили су се Српско просвјетно културно друштво (СПКД) „Просвјета“ из Обудовца, културно-умјетничка друштва „Васо Пелагић“ из Пелагићева, „Вук Караџић“ из Лознице, „Милош Купрес“ из Кожуха код Добоја, Градски фолклорни ансамбл „Сребреник“.

Учествовали су и чланови културно-умјетничих друштва из мјеста у околини Брчког – „Бијела“, „Ражљево“ из Ражљева, те Српско просвјетно културно-умјетничко друштво „Крепшић“.
Манифестацију „МЕСФО Обудовац 2021“ отворио је начелник Одјељења за финансије Велимир Андрић који је истакао да су културне манифестације увијек имале подршку локалне заједнице и да ће се таква пракса наставити.
Предсједник СПКД „Просвјете“, која је и организатор ове манифестације, Милан Николић рекао је да се труде и у тешким временима да очувају традицију, културу, игре и обичаје својих крајева.
Он је додао да је циљ да се друже, успостављају добре комшијске односе и да упознају различите културе и обичаје из окружења.

Свим учесницима додијељене су захвалнице.
Генерални спонзор је општина Шамац, те Министарство просвјете и културе Републике Српске и привредници са шамачког подручја.