Предузеће „Слободна зона“ добило нову опрему

Јавно предузеће „Слободна зона“ данас је набавило још једно комунално возило за одвоз отпада, а ријеч је о камиону мерцедес „Актрос“ са надоградњом Фаун капацитета 21 м кубни  вриједности око 60.000 КМ набављено путем Фонда за заштиту животне средине 70 одсто и 30 одсто предузеће.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да је предузеће „Слободна зона“ чији је оснивач општина Шамац  заједно са Фондом за заштиту животне средине РС  протеклих година реализовало три крупна пројекта  вриједности преко 150.000 КМ од чега учешће или општине или „Слободне зоне“ преко 40.000 КМ чиме је повећан ниво комуналних услуга на овом подручју.
Он додаје да је као резултат набављена опрема за одржавање депоније на подручју Хасића, опрема за чишћење улица у граду и трећа врста пројекта данас, набавка још једног камиона за одвоз смећа.
„Намјера свих ових година је да ЈП „Слободна зона“ без кредитних задужења уз сопствена средства и средства општине Шамац набавља опрему и тако подиже ниво и квалитет услуга", каже Милићевић.

Вршилац дужности директора предузећа „Слободна зона“ у Шамцу Лазар Ђекић истиче да је сва опрема коју посједује ово предузеће набављена путем јавних конкурса које расписује Фонд за заштиту животне средине и енергетске ефикасности РС, једним дијелом на тај начин и из властитих средстава.
„Камион је  ново средство набављено путем Фонда за заштиту животне средине,  односно конкурса који расписује Фонд. Предвиђено је да на терену сакупља и одлаже на депонију комунални отпад, а био је неопходан предузећу у смислу обнављања основних средстава“, каже Ђекић додајући да им је циљ да у наредном периоду прате Развојне фондове и расписивање конкурса.