Одржана изборна Скупштина Удружења пензионера

Предсједник Удружења пензионера општине Шамац Љубо Чордашевић, коме је на изборној скупштини потврђен мандат, рекао је да ће највише радити на обезбјеђивању новчаних средстава пензионерима, имајући у виду да од 2.400 пензионера њих 700 има пензију мању од 300 КМ.
"Ништа не можемо без помоћи локалне заједнице и републичког Удружења пензионера", рекао је Чордашевић, напомињући да су од почетка године до 1. октобра издвојили 30.000 КМ за помоћ пензионерима.

Он је напоменуо да у наредном периоду планирају санирање објекта пензионера, промјену дијела столарије, појачати новчану помоћ пензионерима, више се ангажовати на посјетама онима који живе сами и болесни, те да од чланарине издвајају више средстава за помоћ и обезбјеђивање хуманитарних пакета.
Начелник општинског Одјељења за општу управу Лепа Тривић рекла је да Општинска управа подржава све активности Удружења пензионера и даје финансијску подршку њиховим пројектима, наводећи да је од 2017. године, када је први пут општинским буџетом предвиђено 3.000 КМ за ову категорију, он повећан и сада у 2021. години тај грант износи 10.000 КМ.

"Имамо велики напредак у финансијском смислу, али исто тако и напредак у сарадњи која је на обострано задовољство. Договорили смо се о наредним пројектима", рекла је Тривићева.
Осим што је Удружење пензионера општине Шамац на изборној Скупштини потврдило мандат Чордашевићу, за предсједника Скупштине је именована Петра Ганиловић, те су изабрани Управни и Надзорни одбор.