За шамчане приређен концерт групе „Траг“ (ФОТО)

Општина Шамац је у поводу славе Митровдана и ове године за своје суграђане приредила концерт, али сада Етно групе „Траг“ коју су грађани у препуној сали дочекали овацијама и аплаузима и тиме показали своје одушевљење.
Умјетнички руководилац групе „Траг“ Велентина Милекић - Ковачић рекла је новинарима да им је ово 18 година од формирања групе, година пунољетства и посвећености овој врсти музике, те да је чланове састава окупила љубав према народном стваралаштву и жељи да изворну музику спасу од заборава, али и приближе у духу данашње публике, традиционалне ритмове и мелос уткали су у сопствене аранжмане.

„Имали смо преко 600 концерата у земљи и иностранству и његујемо традиционалну музику Балкана, али на један модеран начин. Снимили смо два студијска албума, трећи излази ове године „Траг и пријатељи“, пет шест спотова. „За пјесму ој ђевојко Милијана имали смо 200.000 прегледа. До краја ове године очекујемо још један спот“, каже Милекић – Ковачић.
Она је додала да се због ситуације са короном планови о концертима праве врло краткорочно.
Пјевачица Етно групе „Траг“ Весна Драшковић каже да је „Траг“ вокално-инструментални састав који његује традиционалну музику Балкана, а чине је десет чланова: четири женска вокала и шест инструменталиста.
„Акценат је на традиционалним инструментима (фруле, гајде, кавал, тарабуке, тапан), али у саставу су и класични инструменти – гитара и виолина, као и модерни (електронски) – клавир (стаге пиано) и бас-гитара.  На репертоару групе налазе се пјесме из Републике Српске (Босне и Херцеговине), Србије, Црне Горе, Македоније и Бугарске, те циганска музика. С обзиром на то да „Траг“ често и радо наступа у Русији, на репертоар су уврстили и неколико руских пјесама. Група наступа на многим значајним манифестацијама у БиХ и иностранству“, каже Драшковићева.
Она је подсјетила да је Етно група „Траг“ за свој досадашњи рад награђивана многим признањима и наградама, а да су са фолклорним ансамблом наступали су на међународним фестивалима у Француској, Бугарској, Шпанији, Грчкој итд.
Сви чланови групе „Траг“ задовољни су  боравком и наступом у Шамцу, а како кажу највише их је обрадовала публика која је била присутна на концерту гдје су били грађани од 7 до 77 година што значи да успијевају у свом раду да привуку и старе и младе.