Обиљежена крсна слава Општине, Борачке организације и Храма

Општина Шамац, општинска Борачка организација и храм Светог великомученика Димитрија су прославили крсну славу Митровдан.

Након литургије у храму Светог Димитрија Великомученика, коју је предводио Владика зворничко тузлански Фотије и ломљења славског колача положени су вијенци на централном споменику на Тргу на којем су урезана имена 440 погинулих бораца Друге посавске бригаде, од којих су 362 била са шамачког подручја.

Вијенце су положили представници општине Шамац, представници општинске Борачке организације Шамац и многобројне делегације из града Бијељина, Доњег Жабара, Теслића, Брода, Станара Вукосавља, Бања Луке и други.
Владика Фотије је у свом обраћању рекао да нас овакви дани обједињују и враћају православној традицији.

„Треба нам много мудрих људи у цркви и мудрих државника који могу да изведу наш народ на прави пут, а то је пут спасења и пут нашег православља“, каже владика Фотије.

Начелник општине Ђорђе Милићевић честитао је славу Борачкој организацији, свештенству храма и становницима локалне заједнице и истакао да Свети Димитрије свих ових година чува општину Шамац, те да вјерује да ће и наредних година Свети Великомученик Димитрије чувати општину Шамац и њене становнике и Шамац бити боље мјесто за живљење.

„Драго ми је да  су овдје пријатељи  из бројних општина РС који нам дају подршку за све што смо урадили и што радимо, а владика Фотије нам је увијек давао духовну подршку. Са овим младим Кабинетом сигуран сам да у ових пет година рада постоје озбиљни помаци на подручју општине Шамац у свакој сфери. До следећег Светог Димитрија три мјесне заједнице ће добити водоводну мрежу коју ћемо урадити властитим средствима општине Шамац уз учешће грађана, а не кредитним средстима и још много тога“, каже Милићевић додајући да очекује помак у сваком погледу.

Милићевић је са славе Митровдана послао поруку грађанима Шамца и цијеле РС да је у времену у којем живимо свим становницима РС и Шамца потребна братска слога, јединство и мир, те да је то оно што је неопходно српском народу широм РС.

Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић истакао је да су срећни што прослављају своју крсну славу и надају се да ће и будуће генерације послије њих наставити да их обиљежавају.

„Борачкој популацији у наредном периоду треба посветити додатну пажњу и довести борце да не буду у позицији социјалних случајева“, каже Зорановић.
У културно забавном програму посвећеном Митровдану духовне пјесме отпјевала је млада Анђела Палежница уз гитару Јована Живковића.