Одржана сједница Извршног одбора ОФС Шамац

Предсједник општинског фудбалског Савеза Симо Варадиновић је након сједнице Извршног одбора изјавио новинарима да је састанак везан за проблематику неусвајања жалбе од стране Мнистарства финансија којом је Пореска управа констатовала да ФК „Борац“ треба да исплати за период 2014 – 2019 година 227.000 КМ плус камате на основу неисплаћених пореза и доприноса за ангажовање службених лица, судија, делегата, трошкова играча и свих трошкова везаних за рад једног фудбалског клуба.

Он је додао да су донијели закључке према којима ће предузети све законске мјере заједно са предсједником Фудбалског савеза РС и ногометног савеза БиХ да у што краћем периоду одрже састанак на исту тему, те да уколико се не обустави овај поступак клубови неће наставити прољетни дио сезоне.
„Тражимо да  ФК „Борац“ има равноправан однос као што то имају сви остали клубови у РС и БиХ“, каже Варадиновић.
Састанку Извршног одбора општинског фудбалског савеза (ОФС) поред представника свих клубова са подручја општине Шамац које су чланице ОФС присуствовао начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и предсједник подручног фудбалског савеза Петар Јелић.
Предсједник  подручног фудбалског Савеза Добој Петар Јелић каже да је дошао на састанак да стане иза свог члана  ФК „Борац“ у њеним настојањима да очува  клуб и традицију дугу 102 године који најдуже битише на овим просторима и у региону, те да ће као предсједник подручног Савеза Добој учинити све да организују један сет састанка који ће сигурно помоћи ФК „Борац“ у њиховим намјерама.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да су се жалили Министарству финансија с обзиром да је Пореска управа сачинила записник у којем стоји да ФК „Борац“ треба да плати износ од 227.000 КМ  зато што у периоду од 2014. до 2019. године нису плаћени порези и доприноси на исплате играча, те да ФК „Борац“ функционише као и сви клубови у БиХ и РС на начин да на те исплате играчима не плаћају порезе и доприносе.
„Напомињем да је  контролисани период 2014. до 2019. године када су на челу ФК „Борац“ била три предсједника, a ријеч је о временском периоду у којем је ФК „Борац“ што се и констатује у Рјешењу Пореске управе не постоје никакве финансијске малверзације. Ријеч је о искључивом прекршају не плаћања пореза и допринос на играче. То нам даје за право да тражимо потпуно једнак третман ФК „Борац“ као што имају сви спортски колективи и клубови у РС и БиХ“, каже Милићевић.
Он је додао да је апсолутна подршка свих чланица општинског фудбалског Савеза и подручног ФС и нада се да ће у сарадњи са ФС РС и Министарством финансија проблем бити ријешен.
Предсједник ФК „Борац“ Зоран Пупчевић захвалио се свима који су изразили спремност да помогну ФК „Борац“, те упутио апел свим инстанцама да помогну и да ФК „Борац“ буде третиран као и сви фудбалски и спортски клубови у РС и БиХ.