Промовисана „Наша мисао“ Клуба историчара „Посавина“

У Галерији  центра за културу Клуб историчара „Посавина“ из Шамца је промовисао други број Гласника "Наша мисао 2". Гласник је изашао прије 20 дана. Издавач је "Задужбина кнез Мирослав Хумски" из Требиња, у тиражу од 300 примјерака и реализацију изласка првог броја  помогла је финансијски општина Шамац.

Предсједник Клуба историчара „Посавина“ Маја Видовић каже да је  други број задржао структуру научно - стручног часописа, те да су  имали радове који се баве тим темама и два сегмента који обухватају есеје који су били на тему „Путописа“ и односили  се на путописе из Србије, Црне Горе и Републике Српске, јер су жељели да на тај начин покажу љепоте наше државе.
„На корицама гласника је лик краља Петра, јер је и други број посвећен краљу Петру Првом Карађорђевићу, поводом 100 година од његове смрти“, каже Видовићева.
Она је додала да се у другом броју могу прочитати есеји "Чувајући ћирилицу – чувамо себе" и на овај начин се жељело указати на проблем очувања и могућност нестанка ћирилице као кључног симбола нашег идентитета, те нова рублика са пјесмама пјесника РС и Србије.

„Уз есеје и пјесме у другом броју су и научно-стручни радови који обухватају све занимљивости из локалне историје, важни моменти са простора Посавине и радови из опште и националне историје. Надамо се да ће свако ко прочита моћи да пронађе област која га занима и да ће „Нашу мисао“ преносити и ширити", навела је Видовићева.
Историчар Димитрије Живановић каже да су задовољни радовима који су пристигли из РС, Србије и БиХ, те додао да је у садржају један дио посвећен покојном наставнику Глигору Муминовићу из Модриче, његовом лику и стваралаштву.
Он је подсјетио да су  одржали промоцију  у Архиву  Војводине успјели да остваре сарадњу између РС и Србије.