Одржан концерт „Пјесмом и игром кроз Посавину“

У Шамцу је одржан концерт под називом "Пјесмом и игром кроз Посавину" на којем су, поред домаћина, наступила културно-умјетничка друштва из Вукосавља, Приједора, Пелагићева и Лознице.
Предсједник КУД-а "Посавина" из Црквине Драгица Маринковић рекла је да је циљ представљање културне баштине, али и стварање нових пријатељстава.

"Куд "Посавина" постоји шест година и активним радом представили су општину Шамац и Републику Српску у осам држава, а бројимо око 60 чланова. Недавно смо формирали секцију КУД-а у Вукосављу", навела је Маринковићева.
Вук Караклић, КУД-а "Караџић" из Лознице, предсједник најстаријег друштва на Балкану, рекао је да су у Шамцу били 1977. године и играли цјеловечерњи концерт, а да су се представили играма из централне Србије.
"Ево нас, сада поново да ширимо познанства и дружимо се", рекао је Караклић, наводећи да друштво има осам секција и око 500 чланова.

Умјетнички руководилац фолклора КУД-а "Козара" из Приједора Младен Стакић рекао је да имају 130 чланова сврстаних у пет секција, а најмасовнија је фолклорна.
Највише пажње, како је истакао, посвећују изворном мелосу и секцији која његује и чува традицију козарског пјевања.
Предсједник КПД "Васо Пелагић" из Пелагићева Пајо Бркић рекао је да друштво има око 40 чланова, постоје од 2000. године, наставили су рад пријератног друштва и сада траже могућност да обнове секцију ветерана.