Сјећање на погинуле борце ВРС у Обудовцу

У Обудовцу је служен парастос за 44 погинула борца Војске Републике Српске и 33 цивилне жртве одбрамбено-отаџбинског рата из тог мјеста.
Помен за све оне са подручја мјесних заједница Обудовац и Обудовац који су дали живот за Републику Српску и слободну Посавину организује се традиционално након Митровдана.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић рекао је да одају пошту страдалим и шаљу увијек јединствену поруку да ће млади знати да цијене њихову жртву.
Он је додао да општина Шамац чини све да помогне породицама погинулих бораца и борачких категорија и да ће ове године да издвоји већу суму новца за ову категорију становника, као и средстава за обнављање споменика погинулим борцима.

Милићевић каже да очекује помоћ Министарства рада и борачко инвалидске заштите када је ријеч о овим радовима.

Предсједник Борачке организације општине Шамац Радован Зорановић рекао је да погинули борци не смију бити заборављени и да су се окупили да поруче да без њихове жртве не би било Републике Српске.
"Наша обавеза је да сваке године овдје долазимо, сјећамо их се и одајемо пошту", нагласио је Зорановић.

Коса Видаковић, мајка погинулог борца Синише Видаковића који је погинуо у 21. години, рекла је да је бол увијек иста, иако је прошло 29 година.
"Срце је рањено, увијек је тешко. Мој син је завршио средњу школу, отишао у армију у Краљево и вратио се на ратиште. Погинуо је у Трамошници, а прије тога је био три пута рањаван", навела је Видаковићева.

Цвијеће на спомен-обиљежје положиле су породице погинулих бораца, представници општинске и мјесне Борачке оранизације, мјесне заједнице, скупштине општине Шамац.

Парастосу су поред породица погинулих, мјештана, представника борачке организације присуствовали начелник општине Ђорђе Милићевић, предсједник Скупштине Јадранка Ђукић, начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић, начелник одјељења за финансије Велимир Андрић, одборник у Скупштини Драган Митровић и други.