Завршена прва фаза асфалтирања пута у Баткуши засеок “Вреоци”

У Баткуши у засеоку „Вреоци“ завршена је прва фаза асфалтирања пута у дужини од 750 метара које је финансирано заједничким учешћем мјештна и општине Шамац у укупном износу од 110.000 КМ. Планирано је да се у наредном периоду заврши комплетна дионица пута у дужини од 1800 метара крзз још двије фазе по истом принципу.

Начелник општине Ђорђе Милићевић каже да је ово наставак реализације асфалтирања локалних путева по принципу заједничког учешћа грађана и Општине, те да су мјештани засеока „Вреоци“ дуго година имали иницијативу да се овај пут асфалтира што је изискивало значајна финансијска средства из буџета.
Милићевић подсјећа да су се протеклих година  јављали на више Јавних позива  разних нивоа власти, али нису успјели обезбиједити средства.

„Упркос тешкој 2021 години обезбиједили смо из Буџета 65.000 КМ за овај пројекат и учешће грађана 45.000 КМ што је укупно  110.000 КМ за прву дионицу од планиране три дионице  да се прикључе на главни пут према Брчком и Шамцу,“каже Милићевић захваљујући се мјештанима што су издвојили значајана средства за овај битан пројекат, те да ће га наставити током 2022 и 2023 године,“каже Милићевић.

Он додаје да су протеклих година интензивирани пројекти гдје заједно грађани и општина учетвују, те да је ово само један од пројеката током ове године, а у наредних 15 дана биће завршена два сокака у мјесним заједницама у  Обудовцу 1 и Обудовцу 2.
„Капиталним буџетом  за 2022 годину када је ријеч о  о овим пројектима гдје грађани учествују ми ћемо асфалтирати путеве  у одређеним мјесним заједницама. Поред потпуне санације тренутно асфалтираних путева ми ћемо издвојити неких 150.000 КМ за пројекте које ћемо реализовати заједно са грађанима“, каже Милићевић.

Мјештани засеока „Вреоци“ Дејан и Предраг Јаћимовић кажу да су обе стране, општина и мјештани испоштовале  договор и добили квалитетан пут  који повезује три мјесне заједнице Обудовац,Баткушу и Доњу Слатину.
У Баткуши у засеоку „Вреоци“  има 23 куће са око 60 становника.

Светлана Павловић, дупл. журналиста