Пријем код начелника за најбољи шаховски клуб “Црвена звијезда“ из Обудовца

Начелник општине Ђорђе Милићевић са својим сарадницима данас је уприличио пријем за један од најуспјешнијих спортских клубова, Шаховски клуб „Црвена звијезда“ из Обудовца који су  освојили десетине златних, сребрних и бронзаних медаља и тиме пронијели име општине Шамац и Обудовца широм Српске и Европе.
„Оно што је наш задатак, а сигуран сам да смо то и протеклих година радили је, максимална финансијска подршка општине Шамац, не само у финансијском смислу него и у проширењу чланова клуба. Општина Шамац је спремна да се и у логистичком смислу укључи како би се повећао и проширио број оних који су чланови клуба“, каже Милићевић додајући да су Буџетом општине за 2021 годину обезбиједили за овај клуб 5.000 КМ.

Он каже да су се данас договорили  да ова екипа шахиста учествује на Европском првенству који се одржава у Новом Саду у децембру мјесецу, те очекује као и увјек да донесу медаље.
„Када имате ову младост на челу са човјеком који 20 година води овај Клуб са традицијом дугом 40 година  сигуран сам  да спорт и шах имају будућност на општини Шамац“, каже Милићевић.
Предсједник Шаховског клуба „Црвена звијезда“ из Обудовца  и један од оснивача клуба Недо Симић истиче да су од 2013 године до данас у Шамац и Обудовац донијели преко 35 златних, сребрених и бронзаних медаља и учествовали на првенствима РС, БиХ, Балкана и могу се равноправно носити са другим клубовима.

„ У 2016 години на првенству БиХ у Зеници освојили смо двије сребрне медаље и стекли право да идемо на првенство свијета, али смо само једном отишли на првенство у Грчку, јер нам је била најближа“, каже Симић наводећи да су само на првенству РС освојили четири златне медаље, осам сребрних, на првенству БиХ четири сребрене и једну бронзану, на првенству Балкана једну бронзану и друге, али да то све не би могли да није било подршке општине Шамац на челу са Кабинетом начелника.

Шахисткиња Драгица Симић /18/ која је од 12 године почела да се бави шахом истиче да јој је најзначајнија медаља освајање првог мјеста на првенству РС, друго мјесто у Фочи  у Првој лиги и Купу балканског првенства треће мјесто.

Шахиста Илија Ристић /19/ каже да га за шах првенствено везује љубав, да је члан клуба од 2014 године, а бави се шахом од 10 године,  те да су му најзначајније медаље које је освојио када је био основац,  то су регионално такмичење прво мјесто, друго мјесто на првенству РС и у 2019 години прво мјесто на КУПУ РС.

Светлана Павловић, дипл.журналиста